Ruch Światło-Życie krakowskiej prowincji KapucynówRuch Światło-Życie krakowskiej prowincji KapucynówProjekt graficzny oraz realizacja strony internetowej wspólnoty katolickiej Ruchu Światło-Życie krakowskiej prowincji Braci Mniejszych Kapucynów.

http://oaza.kapucyni.pl

Data wykonania Data wykonania
2.07.2015

Informacje techniczne Informacje techniczne
Strona została oparta na darmowym systemie CMS WordPress. Dzięki jego wykorzystaniu, udostępniono klientowi możliwość zmieniania i dodawania treści do strony, jak również do zarządzania galerią zdjęć.
System WordPress zainstalowano w wersji MU (multisite), aby uzyskać odseparowanie zawartości podstron wspólnot dla poszczególnych miast. Dzięki temu redaktorzy poszczególnych wspólnot mają możliwość dokonywania zmian tylko na podstronie, do której mają odpowiednie uprawnienia.
Strona zawiera również efekty realizowane przez skrypty JavaScript, takie jak, wielopoziomowe rozwijane menu u góry ekranu.
Strona jest w pełni zgodna z HTML 5 i z większością popularnych przeglądarek internetowych. Zawiera mapę strony dla poprawnego zarejestrowania w wyszukiwarkach internetowych takich jak np. Google.
Strona została skompresowana i korzysta również z innych technik, które powodują, że mniej danych jest transmitowanych przez łącze internetowe, a co za tym idzie, strona wczytuje się szybciej. Dodano również zabezpieczenia strony przez włamaniami.
Wykonanie strony wiązało się też z przeniesieniem i skategoryzowaniem na nowo wszystkich artykułów, które znajdowały się na poprzedniej wersji strony, która była oparta na darmowym systemie CMS Joomla.

Technologie Technologie
HTML 5
CSS
JavaScript (w tym jQuery)
PHP (OOP)
MySQL
WordPress

Osoby odpowiedzialne Osoby odpowiedzialne
Wykonanie:
Dominik Kocuj

Grafika:
Dominik Kocuj, materiały z poprzedniej wersji strony

Teksty:
materiały z poprzedniej wersji stronyReferencje
Pragnę bardzo gorąco podziękować Dominikowi za wykonanie nowej strony. To była długa i bardzo żmudna praca, ale jak widać przyniosła owoce. Dziękuję Ci za wytrwałość, nieprzespane noce oraz serce, które włożyłeś w to dzieło.

Mam nadzieję, że Twoje zaangażowanie Dominiku na rzecz Ruchu w tej przestrzeni online będzie pomagać nam w komunikacji, przepływie informacji oraz w tworzeniu realnego spotkania z drugim człowiekiem.

Brat Tomasz Grabiec – Moderator
http://oaza.kapucyni.pl/aktualnosci/podziekowanie-dla-programisty-dominika/