O mnie

Zdjęcie Dominika Kocuj

Dominik Kocuj – programista aplikacji i stron internetowych

Nazywam się Dominik Kocuj. Posiadam doświadczenie ponad 9 lat pracy jako programista aplikacji i stron internetowych – zarówno na własny rachunek, jak i w ramach pracy na etacie.

Tworząc projekty internetowe korzystam z technologii takich jak: HTML 5, CSS (w tym CSS 3), JavaScript (w tym jQuery i AJAX), PHP (strukturalne i obiektowe), MySQL (lub PostgreSQL). Przy tworzeniu stron internetowych preferuję system CMS WordPress, dzięki czemu Klient ma szansę dokonywania samemu zmian w jej treści, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie ograniczam się jednak tylko do wykonywania stron w tym systemie. Przy tworzeniu aplikacji internetowych stosuję metody programowania obiektowego (posiadam znajomość wzorców projektowych). Dzięki temu projekt jest możliwy do rozwijania i utrzymania w łatwiejszy sposób oraz może się charakteryzować wieloma funkcjonalnościami.

Zarówno aplikacje jak i strony internetowe wykonane przez mnie charakteryzują się prawidłowym działaniem w większości przeglądarek internetowych istniejących na rynku. Należą do nich m.in. Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome, Opera, Safari – zarówno w wersjach dla systemu Windows czy Linux, dla komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych.

Doświadczenie pracy jako administrator sieci dało mi większą wrażliwość na kwestie bezpieczeństwa w internecie, co wykorzystuję również podczas wykonywania projektów internetowych.

Zachęcam do kontaktu ze mną w celu zamówienia swojej własnej, niepowtarzalnej strony internetowej lub internetowej aplikacji do realizacji zamierzonych zadań.

W skrócie

  • ponad 9 lat pracy jako programista stron i aplikacji internetowych
  • znajomość zagadnień programowania strukturalnego oraz programowania obiektowego i wzorców projektowych
  • doświadczenie w pracy na własny rachunek oraz na etacie w sektorze prywatnym i publicznym
  • bogate doświadczenie w tworzeniu wtyczek i stron internetowych opartych na systemie WordPress
  • wieloletnie doświadczenie jako administrator sieci i serwerów owocujące dużą uwagą przykładaną do bezpieczeństwa stron internetowych
  • doświadczenie we współtworzeniu nie tylko małych, ale i obszernych projektów internetowych dla dużych firm i organizacji, takich jak: Polkomtel (Plus GSM), Uniwersytet Jagielloński, Grand Parade, Betfair, Ladbrokes