Wykonane zlecenie – Ruch Światło-Życie krakowskiej prowincji Kapucynów

Wykonane zlecenie – Ruch Światło-Życie krakowskiej prowincji Kapucynów

Dnia 2 lipca 2015 wykonano zlecenie na nową stronę internetową Ruchu Światło-Życie krakowskiej prowincji Kapucynów. Stronę można znaleźć pod adresem oaza.kapucyni.pl.

Strona została oparta na darmowym systemie CMS WordPress. Dzięki jego wykorzystaniu, udostępniono klientowi możliwość zmieniania i dodawania treści do strony, jak również do zarządzania galerią zdjęć.
System WordPress zainstalowano w wersji MU (multisite), aby uzyskać odseparowanie zawartości podstron wspólnot dla poszczególnych miast. Dzięki temu redaktorzy poszczególnych wspólnot mają możliwość dokonywania zmian tylko na podstronie, do której mają odpowiednie uprawnienia.
Strona zawiera również efekty realizowane przez skrypty JavaScript, takie jak, wielopoziomowe rozwijane menu u góry ekranu.
Strona jest w pełni zgodna z HTML 5 i z większością popularnych przeglądarek internetowych. Zawiera mapę strony dla poprawnego zarejestrowania w wyszukiwarkach internetowych takich jak np. Google.
Strona została skompresowana i korzysta również z innych technik, które powodują, że mniej danych jest transmitowanych przez łącze internetowe, a co za tym idzie, strona wczytuje się szybciej. Dodano również zabezpieczenia strony przez włamaniami.
Wykonanie strony wiązało się też z przeniesieniem i skategoryzowaniem na nowo wszystkich artykułów, które znajdowały się na poprzedniej wersji strony, która była oparta na darmowym systemie CMS Joomla.